стеклянные двери в душ кабину на заказ 
А  Б  В  Г  Д  Е  Ж  З  И  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Э  Ю  Я  A-Z

 

Чим більша сума капіталу позичається, тим більші граничні витрати втрачених можливостей. Пропозицію капіталу як відбиток "витрат втрачених можливостей" його застосування можна зобразити графічно (рис. 20).
і 33
МОЄ: !
І
О
Обсяг
Поєднавши графіки попиту (див. рис. 19) і пропозиції (див. рис. 20) капіталу, можна визначити точку, в якім досягається рівновага на ринку капіталу (див. рис. 21). На останньому графіку це точка К. У ній пересікаються криві попиту та пропозиції, а гранична доходність капіталу і граничні витрати втрачених можливостей збігаються
Рівень процента
т
о
г ^ ^^ Хх-~-. Ос Іо _ - Полічковіїй капітан
Ос = 5с ^ І
Рис. 21
Отже, якщо одержувачі доходів не споживають їх повністю, а частку заощаджують, то ці заощадження можна використовувати як позичкові кошти для інвестування у виробництво, і вони внаслідок цього стають товаром на ринку чинників виробництва, а їх ціною виступає процент — плата за право користуватися пози-
' 134
;«^:І;:ЧІ'.кн ^ьок; ^.<::гі : І>. чираже'^ н процент,л Няпрнюах •; ігллано! гч-інк!'. 500 ІрІ;. пк рік отримуємся РІЧКІІЙ до-.і, .!:•• грн Отже, норма процента склаіа~н\;с: V
-- ГРИ- х ІОО0-- '-• ^°-о V 500 гри.
Приймаючи рішення з фінансових питань, кожен підприємець повинен враховувати чинник часу, тобто оцінювати грошові потоки з урахуванням строку їх використання. Для цього застосовується метод складних процентів. Наприклад, позика, що дорівнює Р, надається на умовах її повернення через ( років у розмірі, збільшеному на ; процентів щорічно від суми, яка є в розпорядженні позичальника.
Припустимо, що зроблено внесок у банк 1000 грн. При нормі процента 10 банк у кінці першого року нарахує доход 100 грі-:., і на рахунку вкладника буде сума ! і 00 гри.:
.1000 + (і000 х 0,1 У) = !000 (1 + 0., і 0) = 1!00 (грн.)
Якщо залишити надану позику ще на рік, то за користування протягом року сумою грошей., що становить 1100 грн.. банк знову нарахує проценти. Отже, в кінці другого року на рахунку вкладника буде така сума:
1100 + (1100x0,10)= 1100(1 +0,10)= 1000(1 +0,!0)х(! +0,10} = = 1000(1 -0,10)2= 1210 (грн,)
Таким чином, майбутня вартість певної кількості вкладених коштів може бути підрахована за такою формулою:
де Р — теперішня вартість вкладеної суми грошей, V — її майбутня вартість, і -— ставка процента, і — кількість років. Отже. вкладена І ривня зростає в майбутньому внаслідок безпосереднього ьплїіву чинника часу, який можна контролювати, застосовуючи
нгзсдеку формулу.
Однак крім майбутньої вартості (ціни) вкладеної суми фі-
нансових коштів існус погреба оцінити мам5\І;<і ЇРСЖІОН, потоки. пов'язані з використанням різноманітних активів із пгіпсредьього приклад) бачимо, шо гривня. як> з клали в банк сиіго.г;]. мерії ї років складе більшу СУМУ:
Справедливим буде і протилежне Івердження: гривня, що може бути отримана через І років, сьогодні коштуватиме менше, ніж одна гривня, а саме:
Це означає: для того, щоб через певну кількість років (і) мати на рахунку ь банку одну гривню, треба сьогодні покласти в банк _1_ (фн.) (1+і)1
Механізм підрахунку теперішньої вартості вкладених грошей можна зобразити такою формулою:
Р = V х
Проілюструємо .наведену формулу таким прикладом. Припустимо, що можна одержати 1000 грн. через рік при річній нормі процента 10. У такому разі вартість цих грошей обчислюється за формулою:
Р = 1000 грн. х (І,- о,Ю)
= 91°
Оцінка теперішньої вартості очікуваних через декілька років доходів від капіталовкладень називається дисконтуванням.
§ 3. Проблеми та перспективи інвестиційної діяльності в Україні
_Як відомо, інвестиціями називаються вкладення грошових коштів у відтворення капіталу (його підтримка тз >бідиі.:е;-;ня) Інвестиції реалізуються шляхом прямих витрат кошп:;. коелгг.з.-.ч-
с корочений Чі д»нь ві."!^;, ва
С'МН!Іа крпзл г. нз.ьін кранч с\ іігсві1 і^'ч ( І ься іньест'іціи;--/]1 активності \чен'исни! ка.'аі-лловкла-і;-.ся більш ниссиш.'ії темпами. ніж спаї виробництва.
Більша частина Іньестніамних ресурсі
країнь - - ис власні за:а.тьного обсягу. 24.8"-о ідійскюсгься за рахунок цеитралію-ванич кз.піталовкталень.
Слід зазначити, що рівень інвестиційної активності в державі визначапься багатьма чиніїиками: соиіально-екочомічним станом держави. доходністю підприємств, можливостями бюджетної системи, рівнем розпитку фінансово-кредитної системи. доходами населення, розвитком ринку цінних паперів.
В Україні чинники, які впливають на процес інвестування. перебувають в такому стані, що не можуть сприяти розвитку цього процесу, Оанак світовий досвід свідчить, що вихід п кризи неможливий без збільшення обсягу інвестицій. Отже, активізація інвестиційної діяльності гальмується економічною кризою, а вихід з кризи без суттєвого збільшення капіталовкладень неможливий.
Однак з проведенням грошової реформи в Україні з'явився фактор стабілізації економіки, який слід закріпити і зміцнити проведенням реальних, а не декларативних реформ. Йдеться про подолання інфляції. Як відомо, високі темпи інфляції роблять абсолютно неефективним нагромадження фінансових ресурсів. спрямованих на здійснення довгострокових проектів. Зниження інфляції дає можливість нормалізувати фінансовий стан підприємств, стимулювати збільшення виробництва
На загальний стан економіки значно впливає податкове законодавство, яке в Україні має низку недоліків. Тому слід передбачити в майбутньому зниження податкового тиску на виробництво, диференціювати податкові ставки залежно від пріоритетності сфер виробництва, застосовувати податкові пільги (канікули) при оподаткуванні прибутку, що використовується для розвитку виробництва.
На витрати та прибуток підприємств суттєво впливають і норми амортизації. Впровадження на підприємствах прискореної амортизації дозволило б їм у найближчій перспективі збільшити прибуток, а відтак і відрахування на інвестиції.
У всьом;. світі фінансування капіталовкладень значною у.ірою здійі.мюсгься V вигляді кредитних ресурсів. Однак внаслідок недосконалості нашої банківської системи та загального стану еко-номік!- іпвсстпіііїічі кредити зараз майже не надаються. Банківська ліс'чма України не мас можливості достатньою мірою кредитувати
власного виробника. Відбувається процес скорочення кредір чоі діяльності комерційних банків при нарощуванні І;рослроч-.'ни.\ платежів підприємств. Одна з причин такого стан\ — відсушіст^ системи страхування ризиків кредитної діяльності Іа Оанківспких депозитів.
За наявності системи страхування можна значно збільшити і таке джерело інвестування, як заощадження населення. В Україні населення зберігає свої заощадження у вільно конвертованій валюті. Незважаючи на досить низький рівень поточного споживання, за деякими оцінками, сума цих заощаджень досягає 10 млрд. дол. США. Якщо створити відповідні умови, ці кошти працювали б на розвиток економіки. Слід також розробити механізм залучення в економіку та легалізації "тіньового'' капіталу, кошти та ресурси якого, за оцінками уряду, дорівнюють офіційним.
Одним із джерел внутрішнього фінансування є посилення контролю за зовнішньо-економічними операціями, що забезпечить повернення експортного виторгу.
Особливе значення в умовах скорочення внутрішнього інвестування має міжнародна допомога нашій країні. Вона надається у формі кредитів та капіталовкладень.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
 магазин sdvk 

 Ceramiche Grazia Essenze